Do Ateliéru Josefa Sudka přiveze své fotografie Dušan Tománek

Provozovatelem Ateliéru Josefa Sudka je společnost PPF Art patřící do finanční a investiční skupiny PPF.

Dušan Tománek, výstava fotografií „PROCES“
výstava otevřena pro veřejnost: 31. 03. 2011 - 08. 05. 2011
vernisáž: 30. 03. 2011 od 18.00 hod.

Od 31. března do 8. května oživí Dušan Tománek svými fotografiemi Ateliér Josefa Sudka. Výstavu fotograf připravil společně s editorem michalem nanoru. Kurátorkou Ateliéru Josefa Sudka je Lucie Mlynářová.

Jarní výstava Proces v Ateliéru Josefa Sudka ukazuje posledních několik let zlínského fotografa Dušana Tománka, jakoby vyřezaných rezavou pilkou na kosti.

„Když Dušan Tománek fotí krajinu, architekturu, myslivecký bál nebo domovský Zlín a obrazy zkresluje svým výrazným gotickým rukopisem, nepracuje v uzavřených celcích. Pracuje průběžně a postupem času všední situace jen nabírají na ponurosti. Sudkovu místu vrací funkci ateliéru, pracovního prostoru, kde je mnoho rozděláno, mnoho přineseno a zkoumáno, ale vše zůstává v procesu repetic a variací. Ateliér je místem pro expresi, ale také výrobu - fyzickou práci. Tománek předvádí tvorbu jako řezničinu a permanentní test. Probodanou nástěnku nebo káď, kde chemikálie (šavle photoshopu) rozežírají přízraky ztracené v hororově příšerném prostředí Čech a Moravy,“ píše michal nanoru v doprovodném textu k výstavě.

Doplňující informace:

PPF Art

PPF Art spravuje a rozvíjí aktivity skupiny PPF v oblasti kultury a umění. Od začátku 90. let systematicky buduje sbírku moderního českého umění. V Praze provozuje několik galerií - Galerii České pojišťovny, Atelier Josefa Sudka a od září 2010 Galerii Václava Špály. Pro PPF vede firemní sbírku české a slovenské fotografie, podílí se rovněž na správě sbírky České pojišťovny.

Ateliér Josefa Sudka

K filantropickým projektům Skupiny PPF se řadí obnovení ateliéru znamenitého českého fotografa Josefa Sudka na pražském Újezdě. Skupina PPF započala obnovu ateliéru do původního stavu v roce 2000 a nyní je prostřednictvím společnosti PPF Art jeho provozovatelem. Díky investici Skupiny PPF se rozpadající ateliér slavného fotografa změnil v respektovaný výstavní prostor.

Atelier Josefa Sudka vystavuje fotografická díla zavedených českých i zahraničních umělců, ale i fotografie současných začínajících fotografů. Představily se zde výstavy například Josefa Sudka, Františka Drtikola, Emilie Medkové, Jana Lukase, Ivana Pinkavy, Jaroslava Rösslera nebo Gábiny Fárové.

Galerie (5)

Fotografie z výstavy (7)

CV — Dušan Tománek

Dušan Tománek (1973), žije i pracuje ve Zlíně. V letech 1993 - 1995 studoval zlínskou Filmovou školu a následujících šest let obor tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Založil časopis Komfort Mag, „papírovou galerii pro lidi, jejichž výstavy nemívají katalogy“. Jeho fotografie jsou součástí několika knih, mj. Křehký, DAM architekti, Zde jsou psi a Hubená stehna Twiggy básníka Martina Reinera.

Výběr z tvorby:

Vybrané samostatné výstavy

2010 INTRO 14032010_26032010, Galerie 12tka ve Zlíně
2009 Myslivecké porno, Nora Club v Kopřivnici
2008 Záznam 04/08, Palác Akropolis v Praze
2007 Home alone/Garáž na prodej, Krajská galerie ve Zlíně (společně s Liborem Stavjaníkem)

Vybrané kolektivní výstavy

2010 EGO, Langhans galerie v Praze
2000 Zlín a jeho lidé, Městské divadlo ve Zlíně
KONTAKT PRO MÉDIAJitka Tkadlecová
informace pro média
Tel.: +420 224 174 704
e-mail: tkadlecova@ppf.cz
KONTAKTAteliér Josefa Sudka
Újezd 30
Praha 1, 110 00
Česká republika
info@atelierjosefasudka.cz

Otevřeno denně kromě
pondělí 12 - 18 hod.

VSTUPNÉZákladní vstupné | 10 Kč
Studenti uměleckých škol | Zdarma

Na této stránce používáme soubory cookies. Prohlížením webu souhlasíte s jejich užitím.          Souhlasím, již toto upozornění nezobrazovat.