Galerie (8)

Fotografie z výstavy (10)

CV — Ivo Přeček

Ivo Přeček (12. 9. 1935 Olomouc – 21. 2. 2006 Olomouc), původním povoláním soustružník a od roku 1985 profesionální fotograf, se fotografii věnoval od roku 1958. Rok na to se stává členem olomoucko-brněnské fotografické skupiny DOFO. V recenzích na výstavy skupiny byl často hodnocen jako jeden z nejvýraznějších autorů.

Během svého života měl jen několik samostatných výstav. Ve své rané tvorbě zaujal především lyrickými a imaginativními záběry z pracovního prostředí, od poloviny šedesátých let výrazně experimentoval s fotomontáží a speciálními technikami. V sedmdesátých letech začala v jeho tvorbě postupně převažovat čistá fotografie, vracel se k motivům z pracovního prostředí, systematicky fotografoval stohy, zahrádky, především fóliovníky, krajiny z okolí Olomouce. Paralelně k tomu od první poloviny šedesátých let vytvářel objekty a asambláže, do kterých začleňoval fotografii.

KONTAKT PRO MÉDIAJitka Tkadlecová
informace pro média
Tel.: +420 224 174 704
e-mail: tkadlecova@ppf.cz
KONTAKTAteliér Josefa Sudka
Újezd 30
Praha 1, 110 00
Česká republika
info@atelierjosefasudka.cz

Otevřeno denně kromě
pondělí 12 - 18 hod.

VSTUPNÉZákladní vstupné | 10 Kč
Studenti uměleckých škol | Zdarma

Na této stránce používáme soubory cookies. Prohlížením webu souhlasíte s jejich užitím.          Souhlasím, již toto upozornění nezobrazovat.