KARIN ZADRICK
ZBYTKY
6. 9.—15. 10. 2017

Iniciačním bodem pro vznik souboru nazvaného Zbytky se pro Karin Zadrick staly odhozené šablony, či odstříhané kousky jež vznikly při spontánní tvorbě autorčina syna. Banální a jindy nepovšimnuté součásti stojící na okraji jeho snažení i zájmu si autorka přivlastňuje a usazuje je do nového kontextu. Zhodnocuje jejich význam a mění jejich obsah z odpadu na novou vizuální informaci. Tento princip pak rozvíjí i v přístupu k dalším bezděčně vygenerovaným pozůstatkům obklopujícím nás v prostoru a čase.

Snad právě pro svoji odvěkou přítomnost lidmi zapomenuté a nepovšimnuté věci, nemaje pozlátko, jen si tu tak obyčejně jsou a nepoutají na sebe žádnou pozornost. V jednu chvíli jsou přítomné a ve druhou ne. Přesto nemáme pocit, že bychom o ně přišli. Že bychom měli bojovat za jejich zachování. Jsou přítomny den za dnem. Pokaždé jinak, a přesto vždy tak nějak stejně…

Podobně jako v dřívějších cyklech i zde autorka pracuje s proměnou objektů jež v našich životech obvykle sehrají jen efemérní epizodu v trvalé vizuálně zpracované symboly, z nichž se stává pevná součást rodinného vlastnictví. 

Když nakreslíme kruh, je důležitější jeho výplň, nebo jeho pozadí, definující, co kruhem není? Dva póly, jež vzájemně jeden definují druhý. Místo, kde se vzájemně dotýkají. Objímající a objímaný.

Klára Burianová

Galerie (10)

Fotografie z výstavy (10)

Komentáře

PŘIDAT KOMENTÁŘ
Jméno:
Váš komentář:
 | 

CV — Karin Zadrick


KONTAKTAteliér Josefa Sudka
Újezd 30
Praha 1, 110 00
Česká republika
info@atelierjosefasudka.cz

Otevřeno denně kromě
pondělí 12 - 18 hod.

VSTUPNÉZákladní vstupné | 10 Kč
Studenti uměleckých škol | Zdarma

Na této stránce používáme soubory cookies. Prohlížením webu souhlasíte s jejich užitím.          Souhlasím, již toto upozornění nezobrazovat.